Porażka w derbach gminy

Derbowe spotkanie z drużyną Błękitnych Stary Olsztyn zakończyło się naszą porażką 2:4 W skrócie spotkanie miało dwa odmienne oblicza. Pierwsza połowa należała do naszego zespołu dzięki dwóm szybkim bramkom Koziołka prowadziliśmy do przerwy 2:0  W meczu z powodów osobistych i kar dyscyplinarnych zabrakło 6 podstawowych zawodników. Braki kadrowe dały się we znaki w drugiej połowie. Brak sił i planu na grę przyczyniło się do naszej porażki. Druga połowa to całkiem inna drużyna nie potrafiliśmy stworzyć żadnej groźnej akcji. Co ciekawe drużyna Błękitnych od początku przystąpiła do spotkania w liczbie 10 zawodników ponieważ na mecz nie dojechał wymagany w składzie zawodnik młodzieżowy. Przewaga jednego zawodnika nie pozwoliła nam na kontrole nad spotkaniem. Po wznowieniu gry dzięki błędowi naszego bramkarza goście dostają rzut karny, którego pewnie zamieniają na gola. Zmiana w ich ustawieniu i gra długimi piłkami na rosłych napastników pozwoliła na zdobycia kolejnych bramek. Ta prosta taktyka okazała się zabójczo skuteczna czego efektem były 4 gole. Niestety po raz kolejny nie byliśmy w stanie utrzymać prowadzenia do końca spotkania. Miejmy nadzieje, iż w kolejnym spotkaniu z drużyną MKSu Jeziorany w końcu doczekamy się pierwszego kompletu punktów. Do dyspozycji trenera będą gotowi powracający po pauzie Łukasz Kowalski oraz Tomasz Stopieński a także pozostali nieobecni w ostatnim spotkaniu.